Erkek Okur - Erkekliğini Konuşturan Blog

Tüm Cilt Özelliklerine Uygun Güzellik İpuçları

hassas-cilt-bakimi-tüm-ciltler-icin
0 2

Tüm Cilt Tipleri İçin Güzellik Sırları

Güzellik sırları, jenerasyondan kuşağa aktarılan bir şeydir. Kesinlikle denenmiş ve test edilmiştir. Güzellik sırlarının en mühim özelliği tamamiyle natural olma üstünlüğü sunmalarıdır. Cilt tipinize ideal olan rutin bakım ve teknikleri tercih etmeniz en doğrusu olacaktır. Çünkü her program cildiniz ile uyum sağlamayabilir ve etkin netice alamayabilirsiniz. Bu amaçla doğru cilt bakımı gerçekleştirme amacıyla doğru teknikleri seçtiğinizden emin olmalısınız. İşte, her cilt tarzına uyum gerçekleştiren güzellik reçeteleri sizlerle!

Yağlı Ciltler İçin Güzellik Sırları

Yağlı bir cildiniz varsa domateslerden faydalanabilirsiniz. Kabuklarını soyduğunuz domatesleri ince dilimler durumunda net ve püre durumuna getirin. Daha sonra cildinize uygulayın. Domatesin iyi bir natural toner olması, cildinizdeki sebum üretimini hafifletecektir.

Yüzünüzdeki yağlı manzarası yok etmek amacıyla elmayı deneyebilirsiniz. Bunun amacıyla bir adet elmanın kabuklarını temizleyip, püre kıvamına getirin. Daha sonra alnınıza ve yanaklarınıza elma püresini yavaşça sürün.Süt tüketimi da güzellik sırları arasında sayılır. Çiğ sütü bir pamuğa damlatıp, cildinize masaj yapabilirsiniz.

Yağlı ciltler amacıyla güzellik sırları arasında kabul edilen bir diğer program ise yumurta ile yapılıyor. Haşlanmış yumurtayı blender ile yumUşak bir kıvama getirin. Üzerine yulaf ezmesi ek edip, karışımı cildinize uygulayabilirsiniz.Taze sıkılmış limon suyu ile sütü karıştırıp, bir pamuk sayesinde cildinizi temizleyebilirsiniz. Suyla durulama yapmadan evvelce en az 5-10 dakika beklemenizi tavsiye ediyoruz.

Cildinizin yağ sayısını azaltmak amacıyla haftada en az 3 defa taze sıkılmış portakal ya da elma suyu tüketebilirsiniz. Elma ve portakal suyu, cildin yağ üretimini dengeler.Cildinizi nemli ve toksinsiz tutmak, aşırı yağ üretimini engellemek amacıyla günde en az 8-10 bardak su içmeye özen göstermelisiniz.

hassas-cilt-bakimi-tüm-ciltler-icin
hassas-cilt-bakimi-tüm-ciltler-icin

Çay ağacı yağını, cildinizi natural tekniklerle temizlemek amacıyla kullanabilirsiniz. 1-2 damla saf çay ağacı yağını pamuğa damlatıp, yüzünüzdeki yağlı kısımlara uygulayabilirsiniz. Hem de çay ağacı yağı sahibi olan sabunla da yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Güzel Sırları

Diğer tüm cilt tiplerinden daha az nem ve yağ seviyesine sahip olan kuru ciltler, özel bakıma gereksinim duyar. Nemin az oluşu cildin kısa vakitte kuruyarak, kötü ve sağlıksız görünmesine namacıyla olabilir.

Yağ eksikliği ise ciltte nem dengesizliğine yol açar. Kuru cilt, eksiklikleri ve kırışıklıkları daha dikkat çekici şekilde gösterebilir. Genellikle kış mevsimi, kuru cilt amacıyla büyük bir tehlike arz eder.Kuru bir cildiniz varsa avokadonun gücünden yararlanabilirsiniz. Bir adet avokado ve muzu ezip, cildinize sürebilirsiniz.Nem ve hidrasyona gereksinimi olan kuru ciltler amacıyla derin besleyici özelliğe sahip bir krem ya da losyon kullanabilirsiniz.

Hatta yalnızca gliserin bile cildinizi nemlendirebilir.Cildinizde soyulmalar söz hususu ise bir pamuğa zeytinyağı damlatıp, etkili bir natural tedavi tekniği uygulayabilirsiniz. İşlem sonucunda cildinizi yıkamak mecburiyetinde değilsiniz.Kuru ciltler amacıyla harika olan bir diğer teknik ise süt tüketimi.

Çiğ sütü pamuğa damlatıp, cildinizdeki kuru ve döküntülü alanlara sürebilirsiniz.Cildinizin nemlenmesi ve sıhhatli manzarası amacıyla yapabileceğiniz en iyi şey, günlük olarak yeteri kadar su tüketmenizdir. Aynı vakitte taze sıkılmış meyve sularından da tüketmenizi öneriyoruz.

günlük blog için → parsonaj.com

erkekler için blogumuz → erkekokur.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.