Erkek Okur - Erkekliğini Konuşturan Blog

Tamamen Doğal Şekilde Nasıl Makyaj Yapılır : İşte Cevabı !

dogal-makyaj-ipucları-nasıl-yapilir
0 13

1. Cilt temizliğiyle başlayın.

Ne tür olursa olsun, şayet makyaj yapacaksanız her vakit evvelce cildi temizleyip makyaja hazırlayarak işe başlamak, cilt sağlığının olmazsa olmazı.Ne kadar sıhhatli bir cildiniz olursa uzun vadede makyaja o kadar az gereksinim duyacağınızı unutmayın.

Standart bir temizlik rutini yapmak cildi hazırlamak amacıyla yeterli.

Yüz yıkama jeliyle ovularak yıkanmış ve durulanmış bir cilde, cilt tipinize ideal bir tonik sürüp sonrasında da tekrar cilt tipinize ideal bir nemlendiriciyle cildinizi bolca nemlendirin. Temiz, sıhhatli ve nemli bir cilt makyaj amacıyla size lazım olan en mühim şey!

2. Kusurları kapatarak başlayın.

Temizlikten sonra bundan sonra natural görüntülü makyaja başlayabiliriz.Doğal görüntülü makyajın hilesi, kolayca “yokmuş gibi görünmek”tir. Peki, bu tür bir makyajın hedefi nedir? Tabii ki ilk olarak eksiklikleri kapamak! Bir de sıhhatli, ferah ve ışıl ışıl görünmek tabii. Bunun amacıyla natural görüntülü makyajın ilk aşaması ciltteki eksiklikleri kapamak.Kusurlarınızı kapamak amacıyla nemlendirilmiş cildin üstüne fondöten uygulayarak başlayın.

Bir fırça ya da sünger sayesinde yüzünüzün tamamına ve biraz da boyun bölgenize taşırarak uygulayın.

Fondöten, ciltteki renk eşitsizliklerini giderecek ve tek renk görünen, düzgün ve pürüzsüz bir cilt verecek size.

Eğer fondötenin kapatamadığı sivilce ya da yara izi gibi ağır eksikliklar varsa onların üstüne de biraz kapatıcı uygulayarak görünmez olmalarını sağlayabilirsiniz.Ardından, tekrar kapatıcınız sayesinde göz altı morluklarınızı da kesinlikle kamufle edin ve bütün cildin aynı renk görünmesini sağlayın.

3. Sabitleyin.

Doğal görüntülü makyaj yapmanın en mühim ancak gerçekte en kolay sırrı ise fondöten ve kapatıcınızı transparan pudrayla sabitlemektir. Makyajınızın yüzünüzden akıp gitmesi, kapattığınız eksikliklerin bir anda meydana çıkması, makyaj yokmuş gibi davranmaya çalışırken makyaj sahibi olduğunuzu meydana çıkaracağından yaşamamanız gereken bir durum.

Bu yüzden sabitleyerek tedbir almakta yarar var.Pudra fırçasının sayesinde, sabitleyici pudrayı evvelce kesinlikle göz altlarınıza uygulayın.Ardından, cildinizde varsa yağlı bölgelere ya da T bölgesi adı verilen, çene, burun, burnun kıyı çizgileri ve alın bölgenize kesinlikle azar azar şefaf pudra uygulayın. Bu uygulama, makyajın gün boyu yüzünüze tutunması amacıyla çalışacak.

dogal-makyaj-ipucları-nasıl-yapilir
dogal-makyaj-ipucları-nasıl-yapilir

4. Gözleri natural bir şekilde vurgulayın.

Bunun amacıyla gereksiniminiz olan şeyler bir kirpik kıvırıcı, cildinizden bir ve iki ton koyu iki adet göz farı, kaş kaleminiz ve bir maskara.Önce, göz kapağınızın tamamına, kaşa kadar, cilt tonunuzdan bir tık koyu olan fardan uygulayın.

Bu far, nerdeyse cildinizle aynı renk olmalı, yalnızca gölgede bakıyormuş gibi bir tık daha koyu olmalı.

Ardından, cildinizden iki ton koyu olan farla da yalnızca göz yuvarlağının üstünü, yani yalnızca kapak bölümünü renklendirin.

Seçtiğiniz ton tekrar cildinize hafifçe gölge vurmuş gibi görünen, cilt tonunuzla tam uyumlu bir ton olmalı.Şimdi, kaş kaleminizi kullanarak kaşlarınızın nadir kısımlarını hafifçe doldurun. Kaş şeklinizle oynamadan, yalnızca eksiklik kapamak amaçlı, nadirlikleri doldurmanız yeterli.Artık geriye yalnızca kirpiklerinizi kıvırmak ve hacim verici bir maskara yapmak kalıyor. Maskarayı düzmece kirpik tesiri verecek kadar etkili olanlardan değil de daha az etkili olanlardan seçmeyi ve tek kat olarak programlamayı unutmayın.

5. Dudaklar yüzün aynasıdır.

Dudaklarınızı da natural görüntülü makyajınızın kalanına uyumlu olarak renklendirme vakti. Ancak seçim size ait.Dudaklarınızın natural tonuna çok yakın, onları kendi renklerinden uzaklaştırmadan natural bir manzara verecek, yalnızca renk oranını biraz arttıracak bir nude ruj seçebilirsiniz.

Dudak renginiz yerine, cilt renginize yakın tamamiyle nude bir renk seçmek de mümkün.

İlki yüzünüzü daha natural gösterecek, ancak ikincisi de natural bir karizma oluşturacaktır.

Dudak ya da cilt tonuna yakın tonlar haricinde diğer bir ton ya da bilhassa parlatıcılar natural makyaj amacıyla önerilmemekte.Rujunuzun daha kalıcı olması ve vakit içersinde çizgilere doluşmaması amacıyla rujdan evvelce bir dudak nemlendiricisi kullanmayı unutmayın.

6. BONUS:

Doğal makyaj yapmak, gerçekte cilt tonunuzla çok ilgili bir beceridir. Cilt tonunuza ideal olmayan tonlar seçerseniz örneğin, ne kadar nude renkler olsalar da yüzünüzde optimum natural manzarası veremezler.

Bu nedenle, esmer ve kumralların toprak tonlarında natural makyaj yapmaları; sarışın ve çok açık tenlilerinse açık kahve ve şeftali tonlarında natural makyaj yapmalarını öneriyoruz.

günlük blog için → parsonaj.com

erkekler için blogumuz → erkekokur.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.