Erkek Okur - Erkekliğini Konuşturan Blog

Suda Asla Akmayan Makyaj Yapımı ve İpuçları

suda-akmayan-makyaj-yapma-makyaj-nasil-yapilir
0 3

Suya sağlam makyaj nasıl yapılır? [Suya Dayanıklı Makyajın Püf Noktaları]

Akmayan, bozulmayan, suya sağlam makyaı gerçekleştirme amacıyla izlenmesi gereken birtakım adımlar var. Bu adımları atlamadan, sabırla uygulayarak makyaj yaparsanız makyajınız gün boyu yüzünüzde sadık şekilde kalacaktır.İşte yaz sıcağına sağlam, terlemeye ve suya sağlam makyaja giden adımlar!

1. Cilt hijyenikliği ile başlayın.

Başarılı bir makyajın ilk aşaması her vakit düzgün bir cilt hijyenikliğidir. Makyaj evvel cildinizi makyaja hazırlamak ve en muhimi yalnızca makyaj barındıracak duruma getirmek amacıyla, günlük yüz temizleme mamüllerinizi kullanarak gözeneklerinizi temizleyin. Her vakitte gibi kesinlikle günlük tonik ve nemlendiricinizi programlamayı unutmayın. Göz bölgesi amacıyla ayrı, yüzün geri kalanı amacıyla ayrı bir nemlendirici kullanmak bilhassa makyaj evvel çok önemli.

2. Makyaj birtakım kullanın.

Makyaj birtakım, yani primer, makyajın gün boyu kalıcı olması amacıyla makyaja başlanmadan evvelce bütün yüze yapılan bir tür hazırlayıcı ve sabitleyici makyaj malzemesidir.Pek çok markanın detaylı formlarda makyaj birtakım ürünü mevcut. Bütçenize ve cilt tipinize en ideal olanını satın alıp makyaj çantanıza atmanız ve makyaja başlamadan evvelce tıpkı nemlendirici uygular gibi birtakım yüzünüze programınız gerek.Her makyaj malzemesi gibi, makyaj bazlarının da yüz amacıyla ayrı, göz bölgesi amacıyla ayrı, dudak amacıyla ayrı üretildiğini unutmayın. Yaz günleri süresince kalıcılığından emin olmak dilediğiniz mekanları seçip makyaja başlamadan evvelce alakalı ürünü alakalı bölgeye programınız gerek.

3. Kapatıcı ve fondöteniniz güneş korumalı olsun.

Mutlaka en az SPF 15+ güneş korumasına sahip likit mamüller tercih etmek yaz günlerinde bilhassa önemli.Temizlenmiş, nemlendirilmiş, bazla hazırlanmış cilt üzerine, göz altlarınız ve varsa sivilceleriniz amacıyla kapatıcı uygulayın. Eğer gereksinim varsa yüzünüze fondöten de uygulayın, ancak renk eşitlemekten daha fazlasına gereksiniminiz yoksa yüzünüzde fondöten yerine renkli nemlendirici kullanabilirsiniz. Bozulmaması gereken malzemeler ne kadar hafif olursa başarı oranınız o kadar yüksek olur.

4. Transparan pudra kullanın.

Transparan pudra, yani şeffaf pudra ya da başka adıyla sabitleyici pudra, fondöten, kapatıcı gibi likit makyaj malzemelerinin üzerine pudra fırçasıyla yapılır ve şeffaflığı yardımıyla renge araya girmek etmez. İnce ve ipeksi yapısı yardımıyla fazlaca makyaj uygulanmış gibi bir görüntü yaratmaz ve likit malzemelerin üzerini kaplayarak onları sabitler. Ayrıca, ter ve nemi emerek sağlamlık amacıyla ekstra bir katman oluşturur. Siz de yaz sıcaklarında makyaj yaptıktan derhal sonra makyajınızı transparan pudrayla sabitleyin. Genellikle göz altları, burun üstü ve T bölgesi gibi bozulmaya meyilli bölgelere ekstra uygulayarak makyajınızı daha da sağlam duruma getirin.

suda-akmayan-makyaj-yapma-makyaj-nasil-yapilir
suda-akmayan-makyaj-yapma-makyaj-nasil-yapilir

5. Sabitleyici sprey kullanın.

Çoğu kez kuaförlerde sağlam makyaj yaptırırken denk geldiğiniz, yüzünüze püskürtülen makyaj sabitleyici spreylerden siz de kesinlikle bir adet edinin. Yaz sıcaklarında, makyajın gün boyu yüzünüze sadık kalması amacıyla yapılacak son şey, makyaj bittikten sonra spreyle yüzünüzü güzelce sabitlemek ve sağlamlığı garantilemek.Makyaj sabitleyici spreylere (ve pudralara) kısaca göz atmak amacıyla şu mamüllere bakabilirsiniz.Yani suya ve sıcağa sağlam bir makyaj amacıyla adımlar kısacası şunlar:Cildi temizleyin,Her bölge amacıyla ayrı makyaj birtakım uygulayın,Likit mamülleri transparan pudrayla sabitleyin,Makyajı spreyle sabitleyin.

Mini Bonus Bilgi #1

Suya sağlam makyaj ya da sıcağa sağlam makyaj yapar iken toz ve pudra makyaj mamülleri kullanmak yerine likit mamüller kullanmak daha akıllıca. Likit mamüller cilde daha iyi tutunur.

Mini Bonus Bilgi #2

Kişisel bakımına özen gösteren her kadın gibi, sabahları çoğu bakım ürünü tüketiyorsanız bunu sıcağa sağlam makyaja gereksiniminiz olan vakitlarda atlayın. Sadece cilt hijyenikliği ve güneş koruması sahibi olan hafif bir nemlendirici bu tür günler amacıyla daha ideal, zira ne kadar çok ürün, o kadar çok nem demek.

Mini Bonus Bilgi #3

Yüzünüzün tamamını fondötenle kaplamayın. Çok gereksinim varsa yalnızca T bölgenizi fondötenle kaplayabilirsiniz. Aynı vakitda, sabitleyici transparan pudrayı da bütün yüzünüz yerine yalnızca T bölgesi ve göz altlarında kullanın. Yüzün geri kalanı amacıyla yalnızca renkli nemlendirici ya da olasıysa hiç ürün kullanmamak en iyisi.

günlük blog için → parsonaj.com

erkekler için blogumuz → erkekokur.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.