Erkek Okur - Erkekliğini Konuşturan Blog

Pürüzsüz Koreli Cildine Nasıl Sahip Olunur ? İşte İpuçları !

pürüzsüz-cilt-sahip-olma-nasıl
0 4

Kore yapımı diziler ve filmler, son senelerde bütün dünyada iyice popülerleşti. Ülkemiz televizyonlarında da aslı Kore yapımı olan çoğu dizi uyarlaması gördük ve birçoğumuz Kore versiyonlarını merak ederek Google’da araştırdık. Peki, bu sene bloglarda ve forumlarda Kore dizileriyle alakalı en çok ne konuşuldu, biliyor musunuz? Koreli kadınların nerdeyse hiç makyaj yapmadan nasıl bu kadar pürüzsüz bir cilde sahip olduğu!

Dizi çekimlerinde bile çok az makyaj kullanan birbirinden güzel Koreli kadın, güzellik ve bakım meraklılarının dikkatli gözlerinden kaçmadı ve bütün dünyada Kore’ye özgü şahsi bakım yöntemleri konuşulmaya başladı.

Birçok Koreli makyaj blogger’ı da yazılarında, Koreli bayanlara bebeklikten itibaren aileleri doğrulusunda cilt bakımıyla alakalı eğitim verildiğini ve bunun Kore kültüründe bir gelenek olduğunu anlattı.Biz de sizin amacıyla Koreli bayanlara göre pürüzsüz bir cilt amacıyla yapılması gerekenleri araştırdık.

İşte 10 kolay maddede Korelilerin natural yüz bakımı ve makyaj yapma sırları!

Koreli kadınlar yüzlerine her duşta kesinlikle buharla masaj yapıyorlar. Sıcak buharla yüzünüzü rahatlatıp oval hareketlerle yumUşak bir el masajı programınız Korelilere göre cilt bakımının olmazsa olmazlarından.

pürüzsüz-cilt-sahip-olma-nasıl
pürüzsüz-cilt-sahip-olma-nasıl

Çok sıcak suyla ıslatılmış bir lifle yüzünüzü ovarak ölü derilerden kurtulun. Peeling’in en natural hallerinden biri olarak görülen bu yöntemle Koreli kadınlar 70 yaşında bile pürüzsüz bir cilde sahip olduklarını iddia ediyorlar.

Kağıt yüz maskeleri kullanıyorlar. Buhar terapisi görmüş ve temizlenmiş bir cilde nem taşımak amacıyla kağıt nemlendirici maskelerin en kolay ve etkili yol olduğunu söylüyorlar.

Cilt tiplerine ideal olan nemlendiricileri iki kat kullanıyorlar.

Fondöten gibi bütün yüzünüzü kaplayan mamüller yerine, yüzlerinde yalnızca problemli olan mekanları kapatıcı ile kamufle ediyorlar.

Doğal ve genç bir duruş amacıyla, kendi dudak renklerine benzeyen ruj renkleri seçiyorlar.

Her gün uyandıklarında kesinlikle besleyici bir lip balm kullanıyor ve gün içersinde derli toplu olarak yeniliyorlar.

Uyumadan evvelce kesinlikle gece yüz maskeleri uyguluyorlar.

Koreli kadınlar, cildi güzelleştirdiği amacıyla her gün kesinlikle bir fincan arpa çayı içiyorlar, otantik marketlerden satın alarak siz de deneyin.

Her gün üç kez ağız gerdirme hareketleri yapıyorlar. Bunun amacıyla ağzınızı iyice gerdirerek A-E-İ-O-U harflerini söylemeniz yeterli.

Türkiye’nin güzellik pazarında en iyi hizmet verenleri burada! Sana en yakın ve en iyi noktaları keşfet.Koreli kadınların pürüzsüz cilt sırlarıyla alakalı ne düşündüğünüzü bir yorum bırakarak paylaşmayı unutmayın!

günlük blog için → parsonaj.com

erkekler için blogumuz → erkekokur.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.