Erkek Okur - Erkekliğini Konuşturan Blog

Microblading Kaş Kontürü Nedir ve Ne İşe Yarar

kaş-kontürü-microblading-nedir
0 8

Kaşlarınız, yüzünüzün ifadesini ve gözlerinizin tesirini büyük ölçüde etkilemektedir. Fakat birtakım kalıtsal sebepler ya da hatalı prosedürler neticesi dilediğiniz kaşlara sahip olamayabilirsiniz. Eğer kaşlarınızdan memnun değilseniz, son dönemlerde fazlasıyla sarfedilen ve sıhhatli bir prosedür olan kaş kontürü microblading tekniği ile dilediğiniz kaşlara sahip olabilirsiniz. Microblading tekniği yardımıyla gözlerini daha dikkat çekici gösterebilir ya da ihtiyaçlarınıza göre kusurlarınızı kapatabilirsiniz.

Microblading nedir?

Mikroblading tekniği, son dönemlerde çoğu bireyin tercih ettiği kalıcı makyaj uygulamalarından bir tanesidir. Kalıcı makyaj programı şahsa özel aynı vakitte da steril iğneler yardımıyla derinin altına işlenmesidir. Bu prosedürde microblading kalemi ile kaş bölgeniz çizilir ve kaşlarınızın şekilleri belirlenir. Hızlı ve itinalı bir çalışma neticesi iki saat gibi bir vakit sonra dilediğiniz kaşlara ulaşabilirsiniz.

Tüm prosedür bittiği andan itibaren yeni kaşlarınıza kavuşmuş olacaksınız. Yara ya da aynısı haller olmadan rahat bir şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz. Yalnızca prosedürü uyguladıktan sonra prosedürün yapıldığı o bölgeye aşağı yukarı 10 gün vakitsince titiz davranmanız gerekecektir. Aynı vakitte bu vakit vakitsince cildinize de makyaj ve bakım ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız.

Tamamen iyileşme vakitci tamamlanana dek o bölgeye dokunmamalısınız.Microblading programı ile ilgili bir hatalı bilgi olarak da programın dövme ile benzetilmesidir. Dövme prosedürü sırasında deri katmanlarına inilirken microblading programında bu söz hususu değildir. Dövmede kaş bölgesinin içerisi doldurulurken bu prosedür ile kaşlarınız tek tek çizilmektedir.

kaş-kontürü-microblading-nedir
kaş-kontürü-microblading-nedir

Microblading tekniği ne kadar vakit kalıcıdır?

Kaş kontürü prosedürünü yaptırmaya karar verdikten sonra en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de bu prosedürün ne kadar vakit kalıcı olduğudur. Microblading programı tam manasıyla kalıcı bir makyaj programı değildir. Öncelik ile bu prosedürü yaptırırken cilt tarzınızı bilmeniz gerekmektedir. Kuru bir cildiniz var ise kaş kontürü programının kalıcılığı artarken yağlı bir cilt tarzına sahipseniz prosedürün kalıcılığı kısa yaşamlı olacaktır.Ayrıca yüz bölgenizdeki hücrelerin süratli bir şekilde yenilendiğini unutmamak gerekir. Cilt tipiniz kuru bile olsa kaş programının yapıldığı bölgedeki hücreler yenilendikçe boyaların da tesiri azalacaktır. Ortalama bir yıl gibi bir vakit içersinde prosedür tekrarı olmadığında tamamiyle boyanın tesiri yok olacaktır.

günlük blog için → parsonaj.com

erkekler için blogumuz → erkekokur.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.