Erkek Okur - Erkekliğini Konuşturan Blog

Kilo Almanıza Engel Olacak Yemek Yapma İpuçları

kilo-verdiren-yemekler-nasıl-kilo-verilir
0 8

Form güvenliğini sağlamak, Mart ayı sona ermeye yüz tutmuş ve baharın esintileri iyiden iyiye hissedilmeye başlamışken bugünlerde her evde en çok konuşulan başlıklardan biri durumuna geldi. Çoğumuz kışın aldığımız birkaç kiloyu yaz bastırmadan verme, bazılarımız da formunu koruyup yaza kazasız belasız girme derdine düştük bile.

Ancak şayet siz de “Bu sefer Pazartesi net başlıyorum”culardansanız baharın en tanınmış emeline ulaşmak hiç de basit değil.Sizi çok iyi anlayan yoldaşlarınız olarak, diyet yapmakta zorlanan ama tekrar de form güvenliğini sağlamak isteyen şahsi bakım ve güzellik meraklıları amacıyla kilo aldırmayan yemekler yapmanın sırlarını araştırdık ve tam beş çok kullanımı basit teknik bulduk. Şekillenmiş bir yaz hayal ediyorsanız sonuna kadar okuyun!

1. Az yağlı yemekler de lezzetlidir!

Listemize en classic kilo kaçıran teknikle başlıyoruz. Esasında hepimiz kilo ve yağın temasını çok iyi biliriz, ancak çok mühim bulunduğu amacıyla bu listenin en başında durmayı hak eden bir tavsiye.Yemek pişirirken normalde kullandığınız yağ sayısının yalnızca beşte biri kadarını kullanarak ciddi bir fark yaratmanız olası. Çoğumuz yemek ne kadar yağlıysa o kadar lezzetlidir diye düşünürüz, oysa çok çok az yağla pişmiş yemekler de ideal baharatlar kullanıldığında lezzetli olabiliyorlar. Bu yüzden bundan sonra sloganınız, “Sıfır yağ, bol baharat!”

2. Tatlı ihtiyacınızı az yağlı kekle kapatın.

Canınız tatlı istediğinde, bir parça organik bitter çikolatayla yetinemeyenlerdenseniz ve illa bir parça tatlı hamur yemeden edemiyorsanız ev yapımı diyet kek tam sizlik bir çözüm.Standart kek ölçülerinde bildiğiniz gibi keke bir bardak sıvıyağ, bir bardak da süt ya da içilebilir diğer bir sıvı konulur ve sıvı dengesi toplam iki bardak sıvıyla sağlanmış olur.

Siz kek yapar iken bir bardak sıvıyağ yerine, çeyrek bardak, hem de daha az sıvıyağ kullanın ve sıvı dengesinin kalanını diğer bir sıvıyla doldurun. Kekinizi daha da diyet kek durumuna getirmek istiyorsanız şekerin sayısını da azaltın ya da diyabetik şuruplardan kullanmayı deneyin. Bol meyveli, az şekerli ve az yağlı bir diyet kek dilimi, tatlı krizinizi hafif yoldan sona erdirecektir.

3. Yemekleri salatalaştırın!

Canınız özel ve bol kalorili bir yemek çekiyor olabilir. Bu yemek diyetinize hiç ideal olmayabilir. Öyleyse dahice bir çözüm, o yemeği salatalaştırmak!Yemeği olası bulunduğunca az yağla, dilediğiniz gibi pişirin. Yanında da çok büyükte bir kase bol yeşil bir salata hazırlayın. Normal diyetlerde, yemeğin yanısıra bir kase de salata önerilir.

Ancak yemeği az porsiyon alıp, sanki yiyemediğiniz yemekten kalan boşluğu salatayla doldurmaya çalışıyormuş gibi bir hisse kapılıyor olabilirsiniz. Güzel yemek tabakta size sinsi sinsi bakarken ikinci bir tabak almamak çok zorlaşıyor olabilir. Bu yüzden, salatayı yemeğin yanısıra yemek yerine, lezzetli bir salata hazırlayıp yemekten bir kepçe alarak salatanın üstüne dökün. Salatayla iyice karıştırın. Hemen derhal fazlası etli ve sebzeli yemek tat olarak salatayla gayet uyumludur. Böylece, yemeğin keyfini bolca alırken bir yandan psikolojik zulüm görmeden çok büyükte ve lezzetli bir porsiyonunuz olacak.

kilo-verdiren-yemekler-nasıl-kilo-verilir
kilo-verdiren-yemekler-nasıl-kilo-verilir

4. Yemeği omletleştirin!

Tıpkı salatalaştırma tekniğindeki gibi, canınızın çektiği yemekten bir kepçe alıp bir tavaya dökün. Üzerine gerektiğince besleyici ve sıhhatli protein deposu iki yumurta kırıp karıştırarak pişirin.

Arzunuza göre tuz ve karabiber gibi uyumlu baharatlarla lezzetlendirin.Bu teknik, hem kalorisi bol olan yemekten daha az Yemenizi sağlayacak hem de derhal derhal her türlü etli ve sebzeli yemekle uygulanabildiğinden karnınızı sıhhatli şekilde doyuracak!

5. Sıvıyla birlikte tüketmeye ideal yemekler pişirin!

Eskiden kaselerde bolca yayılan kompostoları ne acele unuttuk? Artık yalnızca Ramazan’larda hatırladığımız, masada kaseler içersinde yayılan o kompostolar gerçekte mideyi sıvıyla doldurup daha az yememizi sağlıyorlardı. Sadece komposto değil, kaşıkla yemeye ideal bir kase ayran da mideyi basit yoldan şişirmeye ideal bir yardımcı.

Yanında sıvıyla tüketmeye en ideal yemeklerin başındaysa bol sebzeli bulgur pilavı geliyor. Sebzeli bulgur pilavı, gerçekte her diyette olmayı hak eden son derece besleyici ve pirince oranla daha az kalorili bir yemek. İçine bol domates, biber, bezelye, detaylı yeşil otlar ve mantarı bolca ekleyebileceğiniz, sebze fazlasınluklu bir bulgur pilavını bir kase ayranla birlikte tüketmek gerçekte lezzetine göre gerektiğince az kalorili bir alternatif.

günlük blog için → parsonaj.com

erkekler için blogumuz → erkekokur.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.