Erkek Okur - Erkekliğini Konuşturan Blog

Işıltılı Bir Cilde Sahip Olun İşte Gerekli Olan Herşey !

isiltili-bir-cilt-icin-yapılması-gerekenler
0 5

Işıltılı Bir Cilde Nasıl Sahip Olunur ?

Her kadın ışıltılı ve sıhhatli görünen bir cilde sahip olmak ister. Işıltılı bir cilt güzelliğimizi, enerjimizi ve sağlığımızı temsil eder.

Ancak yaptığımız makyaj, geçirdiğimiz günün yoğunluğu, yorgunluğu ve gerilim gibi nedenler solgun, cansız, sıhhat sorunları ile yüzleşen bir cilde sebep oluyor.

*Işıltılı bir cilde sahip olabilmeniz amacıyla onlinegüzellik ekibi olarak kolay ipuçları hazırladık.

1) IŞILTILI BİR CİLT İÇİN CİLT TÜRÜNÜZÜ KEŞFEDİN

Cildinizin hangi cilt türünde olduğunu keşfedin. Cilt tarzıniz ile ilgili şuurlu olmanız cildinizin greksinimlerini karşılamanıza yardımcı olacaktır.

Normal Cilt: Normal cilt en az problemli cilt türüdür. En az bakımla bile ışıltılı görünüme sahip olabilirsiniz.

Kuru Cilt: Kuru cilt basitçe solgun görünebilir. Kapsamlı bir bakım gerçekleştirme ve derli toplu olarak bakım yapacak natural maskeler ve nemlendiriciler kullanmalısınız.

Yağlı Cilt: Yağlı cilt problemlidur; genelde yağlı ve parlak görünür. Genişlemiş gözenekleri olması ile beraber akne oluşumuna eğilimlidir.

Dikkatli temizleme, karbonhidrat kullanımının en aza indirilmesi ve çok çok krem kullanımından uzak durmak yağlı cilt kalitesinin iyileştirilmesinde faydalı olabilir.

Karma Cilt: Karma ciltlerde hem kuru hem de yağlı cilt özellikleri bulunmaktadır

Bu yüzden yüzün özel alanlarına göre değişik bakım yapmanız gerekir.

Hassas Cilt: Hassas ciltler genelde çok kuru, sıkı ve basitçe mikrop kapar tahriş olurlar. Özel bir bakıma gereksinimi olan bu cilt tarzı amacıyla doğru bakım ürünlerini bulmak zahmetlidir ve çok çok tetkik gerçekleştirme gerekir.

2) PARLAYAN VE SAĞLIKLI BİR CİLT İÇİN GEREKLİ BESİNLERİ TÜKETİN

Sağlıklı ve natural besinleri yeterli miktarda tüketerek ışıltılı bir cilde sahip olmak mümkün. Yağlı, asitli vb. ürünlerden kaçınarak cildinizi koruyabilirsiniz.

Limon: Limonlar natural beyazlatma ürünleridir. Pürüzlü cilt yüzeyi, koyu lekeler, sivilce izleriniz varsa parlayan bir cilde kavuşmak amacıyla limon kullanmayı deneyin.

Papaya: Papain ve kimopapain gibi enzimler cilt hasarlarını önlemeye yardımcı olur.

isiltili-bir-cilt-icin-yapılması-gerekenler
isiltili-bir-cilt-icin-yapılması-gerekenler

Avokado: Avokado antioksidan özelliklere sahiptir ve DNA hasarını önler. Cildinizi UV radyasyonundan koruyan lutein yönünden varlıklı avokado kullanımı cildinize gerektiğince iyi gelecektir.

Muz: Muzun inanılmaz cilt iyileştirici özelliği bulunmaktadır. Muz ilaveten çok iyi bir natural nemlendirici özelliği taşır.

Çilek: Cildiniz akne eğilimli ise çilek ilacı sayılabilir. Açık ve lekesiz bir cilt elde etmek amacıyla yalnızca çilek yiyebilir ya da uygulayabilirsiniz.

Su İçmenin Önemini Asla Unutmayın: Su, bedenimiz amacıyla resmen bir deva deposudur. Bol su içmek, bedeni toksinlerden arındırır. Bu sayede bedeninizi içeriden besler ve gereksiniminiz olan neme sahip olursunuz. Bol su içmek cildinizi dilediğiniz gibi ışıltılı görünüme kavuşturur.

3) PARLAYAN VE SAĞLIKLI BİR CİLT İÇİN CİLDİNİZE İDEAL MASKE YAPIN

Evde hazırlayacağınız maskelerle de ışıl ışıl bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Keşfettiğiniz cilt tarzıniz amacıyla en doğru malzemelerle derli toplu uygulamalar ile kısa bir vakit ortamında dilediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz.

4) PARLAYAN VE SAĞLIKLI BİR CİLT İÇİN DÜZENLİ UYUYUN

Düzenli uyku saatleri yaratarak cildinizin ışıltılı görünümüne yardımcı olabilirsiniz. Uyku düzeni cilt sağlığı amacıyla çok mühimdir. Yeterli uyumak cildinizi çok daha sıhhatli gösterir.

5) PARLAYAN VE SAĞLIKLI BİR CİLT İÇİN SPOR YAPIN

Spor yapmanın bedenimizi nasıl etkilediğini biliyoruz. Beden ve ruh sağlığımız yönünden en iyi ilaç olan spor cildimizin ışıltılı görünümüne yardımcı olacak mühim etkenlerden birisi.

Kendinize spor gerçekleştirme amacıyla vakit ayırın, cildinizin nasıl olumlu etkilendiğini fark edeceksiniz.Bu ipuçları cildinizin yorgun mat ve sıhhatsız görünümünden kurtulmak amacıyla size yardımcı olacaktır.

Kendinize bu adımları gerçekleştirme amacıyla vakit ayırın ve ışıltılı bir cildin tadını çıkartın!

günlük blog için → parsonaj.com

erkekler için blogumuz → erkekokur.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.