Erkek Okur - Erkekliğini Konuşturan Blog

Evde Cilt Bakımı : Pürüzsüz ve Parlak Cilt İçin Hazır Ol !

temiz-cilt-için-evde-cilt-temizlik
0 2

Doğal Yöntemlerle Evde Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Güzellik, makyaj ve şahsi bakım meraklıları bundan sonra bilindiği gibi son senelerde temiz içerikli kozmetik ürünlere yöneliyorlar. Fakat temiz içerikli ürünler, sıradan ürünlere göre daha pahalı ya da ulaşması zor olabiliyor. Bu yüzden çoğu şahsi bakım gurusu, bundan sonra kendi kozmetiğini kendisi yapıyor.Biz de sizin amacıyla, bütün cilt tiplerine uygun, evde natural yollarla nasıl cilt hijyenikliği yapılabileceğini araştırdık. İşte evde natural cilt hijyenikliği amacıyla kolay yöntemler!

Normal ve kuru ciltler amacıyla kesilmiş süt ve ballı temizleyici

Evde kaynatmak amacıyla aldığınız süt şayet kesilirse üzülmeyin. Hemen 2 tatlı kaşığı kesilmiş süte bir kâsede 1 tatlı kaşığı da organik çiçek balı ekleyip karıştırın ve bu tatlı karışımı yüzünüze sürün. Cildi çok kuru olanlar karışıma bir tatlı kaşığı zeytin yağı da ekleyebilirler. Karışımı yüzünüzde 3 dakika beklettikten sonra soğuk suyla durulayın. Daha sonra sıradan rutininizde yaptığınız gibi, temizlenmiş cilt üzerine tonik ve nemlendirici uygulayarak devam edebilirsiniz.

Yağlı ciltler amacıyla akne karşıtı çilekli ve yoğurtlu temizleyici

2 adet taze çileği ve 1 tatlı kaşığı yoğurdu blender’dan geçirerek püre durumuna getirin. Püreyi blender’dan alıp yüzünüze sürün ve nazikçe masaj uygulayın. Yaklaşık yedi dakika bekledikten sonra soğuk suyla durulayın. Bu karışım yüzünüzdeki çok yağı ve akne nedeni olan kiri tamamiyle temizleyecektir. Her gün derli toplu tekrarlayarak kısa vadede aknelerinizden tamamiyle kurtulabilirsiniz.

temiz-cilt-için-evde-cilt-temizlik
temiz-cilt-için-evde-cilt-temizlik

Hassas ve yağlı ciltler amacıyla süt ve ballı temizleyici

Eğer yağlı ancak titiz bir cildiniz varsa bu karışım tam size göre. 2 tatlı kaşığı çiğ sütü, 1 tatlı kaşığı balla karıştırıp yüzünüze masaj yaparak sürün. Yaklaşık üç dakika sonra sıcağa yakın ılık suyla durulayın. Bu karışım, cildinizdeki çok yağı temizleyecek ve titiz cildinize yumUşak bir losyon tesiri de gösterecek.

Çok yağlı ciltler amacıyla ananaslı temizleyici

2 tatlı kaşığı taze sıkılmış ananas suyuna 1 tatlı kaşığı da taze sıkma limon suyu ekleyip çırpın. Daha sonra 1 tatlı kaşığı kabartma tozu da ekleyip karıştırarak koyu kıvamlı bir macun durumuna getirin. Parçalar durumunda alıp yüzünüzün tamamına masaj yaparak sürün. Beş dakika kadar beklettikten sonra soğuk suyla durulayın. Hassas olmayan, çok yağlı ciltler amacıyla gerektiğince etkili bir natural temizleyicidir.

Karma ciltler amacıyla domatesli temizleyici

2 tatlı kaşığı domates püresine bir tatlı kaşığı limon suyu ve bir tatlı kaşığı süt ekleyin. İyice karıştırıp masaj yaparak yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 10 dakika beklettikten sonra soğuk suyla durulayın.Bu beş görkemli natural cilt temizleme yöntemini derli toplu kullanarak kimyasallardan uzak ve temiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

günlük blog için → parsonaj.com

erkekler için blogumuz → erkekokur.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.