Erkek Okur - Erkekliğini Konuşturan Blog

Erkekleri Etkilemenin Yolları Nelerdir

0 4

Erkekler, genel olarak belli şeylerden etkilense de kişilik özellikleri de bunları şekillendirebilmektedir. Ama genel anlamda erkekleri etkilemenin başlıca yolları vardır. Gelin bir bakalım bunlara.

Bakış, erkeği etkilemenin en basit ama en etkileyici ve öncelikli yollarındandır. Gülümseyerek bakmak hem sempatik, hem çekici bir ivme kazanır.

Duruş, sağlam, özgüvenli ve yerinde bir duruşa hiçbir erkek hayır demez. Saygı ve aşkı birden getirebilir.

Koku, etkileyici ve güzel olan kokular da erkeğin başını döndürebilir. Noröpsikologlar, aşkın kimyasında burnun etkili olduğunu bulmuştur. Erkek ve kadının burnuyla algıladığı o ilk kokuyla aşık olduklarını bulmuş bununla ilgili bir sürü deney yapmıştır.

Ses tonu, erkekler kadın sesini çekici bulurken özellikle de kadife sesleri beğenmektedir. İletişim kurarken ses tonuna, vurgulara bu yüzden dikkat etmek, sesi doğru ve yerinde kullanmak gerekir.

İhtiyaç duyduğunda elini tutma, erkekler güçlü görünür, ama acıya dayanma eşiği kadınınkinden düşüktür. Bu yüzden mutsuzlukta onların yanında olduğunuzu iyi hissettirmeniz gerekir. Sarılmak, elini tutmak en iyi rahatlatıcılardandır. Erkekleri etkilemenin ve kendine bağlamanın en etkili yollarındandır.

Doğallık, erkekler asla yapmacık kızları sevmez. Doğallık her zaman onlar için vazgeçilmez olandır. Doğal olurken, özenli olunmalı, temiz, düzenli olmalıdır.

Empati, erkekler kadınlar kadar anlaşılmak, sevilmek ister. Duygularını ifade etmekte zorlanan erkeği iyi anlamaya çalışmak onu hem etkiler, hem mutlu eder. Böylece ilişkiyi başlatmada olduğu kadar sürdürmede de çok etkilidir.

 

günlük blog için → parsonaj.com

erkekler için blogumuz → erkekokur.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.