Erkek Okur - Erkekliğini Konuşturan Blog

Erkekler İçin Cilt Bakımı

0 7

Cilt bakımı yönünden ayaküstü her yerde en kolay olarak yapılan erkeklerin cilt bakımıdır. Sadece kadınların değil erkeklerinde cildine özen göstermesi gerekmektedir ve bu çok doğal karşılanmalıdır. Yani kısaca, kozmetik ürünleri kullanan erkekler yadırganmamalı, aksine kendine saygı gösterip bakımlı olduğu için tebrik edilmelidir.

Artık erkekler bu tür bakımları sadece kuaförde değil, kozmetikler sayesinde evde, işyerlerinde, ayaküstü yapması gereken her yerde çok basitçe yapabilecek.

ERKEK CİLT BAKIMI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Yüzünüzü ılık suyla yıkayın :

Sıcak su cildi kuruttuğu, doğal yağ tabakasını kuruttuğu için biz sizlere yüzünüzü yıkamanız için ılık suyu öneriyoruz.

Nemlendirici krem kullanın :

Yüzünüzdeki kırışıklıkları önlemek için her gün nemlendirici krem kullanın. Ciltleri az ya da çok fazla yağlı olan erkekler için hafif ve nemlendirici losyonlar, cildi kuru olan erkek ise güçlü nemlendirici kullanmak zorundadır. Güneş cildinizde leke ve kırışıklıkları arttırıyorsa 30 faktörlü güneş koruyucu krem kullanmanızı öneriyoruz.

Yüzünüzü sabun ile değil yüz temizleyici ile temizleyin :

İnce derili cildi olanlar için sabun kullanımı zararlı diyebileceğimiz statüdedir.

-Sizinde cildiniz hassas ise sodyum laril sülfat içermeyen temizleme ürünlerini kullanmaya çalışın. Kullanacağınız bu yüz temizleyicinin içinde seramid, gliserin, ayçiçeği, soya yağı ve petrolatumiçermesine dikkat edin.
-Eğer cildiniz yağlıysa  limon, çay ağacı yağı ya da okaliptüs içeren yüz temizleyiciler kullanın.

Tıraştan önce sakallarınızı yumuşatın :

İyi bir tıraş olmanız için sakallarınızı son derece yumuşatmak gerekmektedir. En acısız ve hızlı kolay bir tıraş duştan sonra sakalların da bu sayede yumuşaması ve nemlenmesinden sonra yapılmalıdır.

Tıraş bıçağı kesim esnasında tahriş oluyorsa, tıraş köpüğü yerine tıraş jeli kullanabilirsiniz. Tıraş jeli kıl dönmelerini önler ve sakalı nemlendirir.

Sağlıklı tıraş olmak için ise kestiğimiz sakalları tekrar geçerken bu sayı az olmalı ve uzama yönünde kesim yapılmalıdır.

Yüzünüzde içinde alkol maddesi bulunan tıraş losyonları kullanmayın :

Alkol maddesi bulunan losyonları cildi kuruttuğundan tıraştan sonra içinde alkol bulunan losyonları kullanmamanızı öneriyoruz.

Yüz kuruturken havlu kullanımı çok önemlidir :

Yüzü havluyla sert bir şekilde silmek cildi tahriş eder. Bunu yerine yüzünüze havluyla  yüz masajı şeklinde kurulama işlemi ve tampon  yapabilirsiniz.

Göz ve dudak çevresinde oluşan çizgilere, kaz ayağı oluşumuna engel olun :

Göz yada ağız çevreniz oluşan çizgileri önlemek amacıyla içerisinde “hyaluronic acid” bulunan ürünleri tercih etmelisiniz. Kaz ayağına benzeyen çizgileri yok etmek içinde içerisinde “retinol” ya da  “glicolic acid” bulunan ürünleri tercih edin.

günlük blog için → parsonaj.com

erkekler için blogumuz → erkekokur.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.