Erkek Okur - Erkekliğini Konuşturan Blog

En Güzel ve Doğru Şekilde Makyaj Nasıl Yapılır ?

en-dogru-gücel-makyaj-nasıl-yapılır
0 4

DOĞRU MAKYAJ DA FONDÖTEN UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

Doğru makyaj amacıyla en mühim kısımlardan biri fondöten programıdır. Doğru rengi bulma ve doğru dokuyu yakalama zor bir süreçtir. Makyajımıza başlamadan evvelce cildimizi iyice nemlendirmemiz gerekmektedir. Nemlenmemiş bir cilt makyajımızdan sonra pürüzlü bir ten makyajı oluşturur. Nemlendiricimizi uyguladıktan sonra kalıcılığını yükseltmek hedefiyle baz programını yapmamız gerekmektedir.

Bazın kuruması amacıyla en azından 2-3 dakika bekletmemiz cildimizin emmesini beklemeliyiz. Daha sonra ister sünger sayesinde ister fırça sayesinde yüzümüze yeterli olacak şekilde fondöteni sürmemiz gerekmektedir. Cildimize iyice fondöteni oturtturmamız gerekmektedir. Oturmayan fondöten kendini belli edecek ve bulaşma yapacaktır. Kalıcığını yükseltmek adına transparan pudra programı yapabilirsiniz. Bu sayede doğru makyajımıza başlamış olacaksınız.

DOĞRU MAKYAJ DA GÖZ FARI UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

Makyajımıza başlamadan evvelce göz birtakımnı programınız gerekmektedir. Bazımızı sürmemizde ki amacımız kalıcı olmasını sağlamak ve göz farının pigmentasyonunu yükseltmektır. Doğru makyaj amacıyla birtakımn kurumasını beklerken 3 değişik ton belirlememiz gerekmektedir. Bu değişik tonların biri açık öteki orta ötekinin ise daha koyu bir ton olmasına ilgi etmeliyiz. Bunlar birbirlerinin tonları da olabilirken karşıtlık renklerde olabilmektedir. En açık tonumuzu kaşlarımızın alt alanına kadar kirpik diplerine kadar programmız gerekmektedir.

En açık tonu sürdükten sonra diğer bir fırçayla orta tonu fırçamıza almamız gerekmektedir. Orta tonu göz kapaklarından crease ( katlanma bölgesi) kadar sürmemiz gerekmektedir. Seçtiğimiz diğer koyu tonu ise küçücük bir fırçayla almamız gerekmektedir. Bu koyu tonu kirpik diplerine ya da göz çerçevenize uygulayabilirsiniz. İsterseniz daha sonra fırça sayesinde uyguladığımız bu 3 tonu da karıştırabilirsiniz. Bu sayede daha natural bir göz makyajı elde edebilirsiniz. Hem de göz pınarınıza aydınlatıcı sürerseniz daha anlamlı bakışlar elde edebilirsiniz.

DOĞRU MAKYAJ DA UZUN VE KIVRIMLI KİRPİKLERE NASIL SAHİP OLURUZ?

Öncelikle doğru makyaj amacıyla doğru maskarayı seçmeniz gerekmektedir. Kirpiklerimiz kıvrık değilse ya da daha kıvrık kirpikler elde etmek istiyorsak kirpik kıvırıcısı ile kirpiklerimizi kıvırmamız gerekmektedir. Rimelimizi programdan evvelce fırçamızda fazlalık olup olmadığına ilgi etmeliyiz. Fırçamız da fazlalık varsa şayet bunu bir makyaj temizleme pamuğuna sürmeliyiz. Fırçamızda ki fazlalıkları aldıktan sonra kirpik diplerimize fırçamızı yerleştirmemiz gerekmektedir.

Yerleştirdikten sonra zik zak şeklinde kirpik uçlarımıza doğru rimeli getirmeliyiz. Son adımında daha kıvrımlı kirpikler amacıyla fırçanızı yerleştirdikten sonra gözünüzü kapatarak yani maskaraya baskı yaparak sürünüz. Eğer topaklanma olduysa kirpik tarama fırçasıyla üstünden geçebilirsiniz. Alt kirpiklere ise dikey bir şekilde program yaparsınız daha natural bir manzara elde edeceksiniz.

Hem de bulaşan maskarınız gözünüzün birtakım kısımlarına bulaştıysa şayet bir kulak temizleme çubuğu ile makyaj temizleme sayesinde temizleyebilirsiniz. Doğru makyaj da temiz bir görüntü elde etmek mühimdir, unutmamalıyız.

en-dogru-güzel-makyaj-nasıl-yapılır
en-dogru-güzel-makyaj-nasıl-yapılır

DOĞRU MAKYAJLA YÜZÜNÜZÜ ŞEKİLLENDİRİN

Kontürleme işlemin de kullanacağınız pudranın rengine ilgi etmeniz gerekmektedir. İçinde kızıllık ve turunculuk bulunmaması sizin işinize yarayacaktır. Bu programya başlamadan evvelce yüz şeklinizi tanımalı ve ona göre seçimler yapmanız gerekmektedir. Eğer bu alanı atlarsanız yüzünüz hiç olmayan bir şekle dönebilir.

Seçtiğiniz koyu ve açık rengi fırça sayesinde alınız. Koyu rengi gözükmesini istemediğiniz yerlere açık rengi ise ön plana çıkarmak dilediğiniz yerlere sürünüz. Örneğin yüzünüzü olmasından ince göstermek istiyorsanız koyu tonu elmacık kemiklerinizin alt alanına, çene çizgisinin alt alanına ve saç diplerinizin altına geçebilirsiniz.

Açık tonu ise; burun çizgisine, elmacık kemiklerinize, alnınızın tam orasına ve çene alanına uygulayabilirsiniz. Burnunuzu daha ufak göstermek istiyorsanız şayet; yan kısımlarına koyu olanı üst alanına ve ucuna açık tonu geçebilirsiniz. Bu sayede fındık gibi buruna kavuşabilirsiniz.

DOĞRU MAKYAJ İLE MUHTEŞEM DUDAKLARA SAHİP OLUN

Ruj sürmeye başlamadan evvelce dudaklarınızı iyice nemlendirmeniz gerekmektedir. Mat ruj sürecekseniz şayet bu programlamayı muhakkak yapmanızı tavsiye ederiz. Dudaklarınız hafif nemini çektikten sonra belirlediğiniz rujun renk tonuna ideal bir dudak kalemi ile dudağınızı çerçeveleyiniz.

Burda mühim olan nokta ruj renginden dudak kaleminin 1-2 ton değişik olmasıdır. Daha koyu bir dudak kalemi seçerseniz şayet natural bir manzara elde edemez doğru makyajı yakalamazsınız.

Dudağınızı daha büyük göstermek istiyorsanız şayet çerçeveyi biraz dıştan yapabilirsiniz. Rujunuzu da çerçevenin bitiş noktasına kadar sürünüz. Ekstra bir ipucu verelim siz kıymetli okuyucularımıza. Eğer daha dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız lip glossunuzu dudağınızın ortasına sürüp hafifçe dağıtın. İşte görkemli dudaklara görkemli bir doğru makyaja kavuştunuz.

günlük blog için → parsonaj.com

erkekler için blogumuz → erkekokur.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.