Erkek Okur - Erkekliğini Konuşturan Blog

40 Yaş ve Üstü Kadın : Cilt Bakımının Önemi , İpuçları

40-yas-icin-cilt-bakımı
0 3

40 yaşını bitirdiyseniz, şimdiye kadar çok şey muvaffak olmuş olmalısınız. Kariyeriniz, aşk yaşamınız, sosyal yaşantınız, konutluluğunuz veya çocuklarınız… Tüm hayat tecrübeniz şeref verici olsa da cildinizdeki bazı bulgular sizi rahatsız edebilir. Cilt kuruluğu, buruşukluk, matlık veya iltihaplı sivilce! İyi haber şu ki, cilt bakımı sayesinde bu problemlerinizden basitçe kurtulabilir, taze, canlı, bakımlı ve hoş görünebilirsiniz.

İhtiyarlama karşıtı ve ıslatıcı özellikli solüsyonlarla iyi bir cilt bakım rejimi uygulamak dahi, hala genç durmanızı sağlayabilir! Bu yazıda, 40 yaş üstü bayanlar için cilt bakım önerileri hakkında merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.İleri yaş cilt bakımı mevzusunda, kullanılan mahsuller ehemmiyetli yer meblağ. Tehlikesiz ve tesirli cilt bakımı için bazı mahsullere gereksiniminiz var. Bunlar:

Natürel tonerler: 40 yaşından sonra cildiniz kurumaya ve balanssızlaşmaya başlar. Cildinizi ıslatmak, pürüzsüz ve sıkı bir görünüm kazanmak için natürel madde kapsayan tonerleri seçim etmelisiniz.

Güneş gözeticisi: İlerleyen yaşla beraber, cildiniz kirlere daha yatkın hale kazanç. Laktik asit kapsayan güneş gözetici mahsuller ile cildinizde kir yaradılışını önleyebilir, güneşin hasarlı ışınlarından korunabilirsiniz.

Cilt bakım yağları: Nitelikli ve natürel içerikli cilt bakım yağları, cildinizi ıslatır ve daha sıhhatli görünmenizi basitleştirebilir.
İhtiyarlama karşıtı ıslatıcı: Üst seviye nitelikte ve iyi yönteme edilmiş ihtiyarlama karşıtı ıslatıcı mahsuller, cildinizin genç görünmesine takviye eder.

40 yaş üstü bayanlar için cilt bakım nasihatleri yazımızda şunu da belirtmeliyiz; sahte cilt bakım mahsullerinden, standartların dışında kalan bakım ve hoşluk malzemelerinden sakınmalısınız. Aksi halde cildinize hasar vermeniz yüksek olasılıktır.

40-yas-icin-cilt-bakımı
40-yas-icin-cilt-bakımı

Cilt Buruşukluğunu Gideren Natürel İpuçları

Buruşuksuz ve sıhhatli görünen bir cilde sahip olmak, bir günde olası değildir. Bununla beraber, şahane bir cilde kavuşmak, adanmışlık ve bağlılık gerektirir. Parlak ve buruşuksuz bir cilt için alttaki teklifleri uygulayabilirsiniz.

Yeterli meyve sebze harcayın: Organik olarak yetiştirilen tüm meyve ve sebzeler, kollajen yapımını artıran yeterli ölçüde antioksidanlara sahiptir. Kollajen, kan damarlarının ve hücrelerin gelişmesinden, cildinizin sağlam ve eforlu kalmasından mesul olan bir cins protein çeşididir.
Sigarayı vazgeçin: Sigara tüketimi, cildinizi besleyen ve oksijenlerle dolduran maddelerin süratlice yok olmasına taban hazırlar. Böylece, cilt lekeleri ve kırışıklıklarla başınız derde girebilir, sağlıksız görünebilirsiniz. Sigara kullanıyorsanız, bu alışkanlığınızdan vazgeçmeniz gerekir.

Yeterince Omega-3 alın: Omega-3 yağ asitleri, sağlık üstünde benzersiz faydalar sunar. Aynı zamanda cilt üstünde de bir hayli etkilidir. Yeterli miktarda Omega-3 aldığınız zaman, cildiniz sıkı, parlak ve kırışıksız olacaktır. Omega-3, cildinizin nem dengesini sağlama konusunda da başarılıdır.

Güneş kremi kullanın: Cildinizin, güneşin zararlı ışınlarına maruz kalması, cilt sarkmalarına, kırışıklığa ve cilt lekelerine yol açabilir. Yaz ve kış fark etmeksizin, dört mevsim boyunca güneş kremi kullanmayı ihmal etmemenizi öneririz.

günlük blog için → parsonaj.com

erkekler için blogumuz → erkekokur.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.